Dom dziecka nr 2 w Łodzi znajduje się przy ulicy Aleksandrowskiej 137. Do roku 1988 siedzibą tego domu był budynek Szkoły Podstawowej nr116 znajdującej się przy ulicy Ratajskiej 2/4. W chwili uruchomienia placówki nadal trwały prace remontowe i porządkowe. Jednak wielka chęć posiadania swojego miejsca zamieszkania spowodowała przyspieszenie prac i możliwość znalezienia się we własnym domu. Data uruchomienia placówki to 1 września 1988 roku.

Dom znajduje się na obrzeżu miasta i właśnie takie peryferyjne położenie, z dala od zgiełku i kurzu centrum pozwala jego mieszkańcom cieszyć się bogactwem zieleni i spokojem przestrzeni urbanistycznej. Placówka zajmuje rozległy teren, na którym usytuowane są: budynki – zasadniczy dom wychowanków oraz niewielki budynek gospodarczy ; boisko po części asfaltowej z oprzyrządowaniem (bramki footbolowe, tablice do gry w koszykówkę) wykorzystywane są do różnorodnych form zajęć sportowych. Znaczną przestrzeń zajmuje także stary sad w którym można znaleźć nie tylko rodzące owoce, drzewa i krzewy, ale również doskonałe do obserwacji miejsca zamieszkania wielu gatunków zwierząt (wiewiórek, zajęcy, kuropatw, bażantów i innych).

Jednopiętrowy budynek główny jest niewielki. Parter zagospodarowany został na pomieszczenia administracyjne oraz świetlice, kuchnie, jadalnie i sypialnie dla dzieci. Piętro stanowią aneks kuchenny, sypialnie i świetlice. Przeprowadzony niedawno remont kapitalny domu zapewnia wszystkim rezydentom poziom komfortu i bezpieczeństwa pobytu.
Urokiem tego miejsca są NASZE…DZIECI.